• popularyzacja wśród społeczeństwa piłki nożnej
  • aktywne spędzanie czasu wolnego
  • promocja gminy Jonkowo

ORGANIZATOR

1.Organizatorem I Mistrzostw Gminy Jonkowo w Piłce Nożnej Orlik 2016 jest GLKS Jonkowo.

UCZESTNICTWO

1.Termin i miejsce : 3 styczeń 2016 r. rozpoczęcie gier godzina 9:15 boisko Orlik w Jonkowie.

2.Podstawą uczestnictwa w mistrzostwach jest zgłoszenie drużyny z oznaczonym składem, nazwą i kapitanem wg. załącznika nr 1.

3.Zgłoszenia uczestnictwa będą przyjmowane mailem (glks.jonkowo@wp.pl) do dnia 02.01.2016 oraz na piśmie w dniu mistrzostw do godziny 8:30, regulamin i druki do pobrania na stronie www.glks-jonkowo.futbolowo.pl. Losowanie Grup odbędzie się w dniu 03.01.2016 o godzinie 8:45. Po losowaniu zostanie przedstawiony harmonogram gier. Ilość drużyn ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

4.Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu

i przepisów gry w turnieju.

5.Drużyna musi posiadać który będzie reprezentował drużynę oraz wyjaśniał wszelkie sprawy sporne.

6.Podczas mistrzostw zabrania się używania butów piłkarskich na

7.Organizator nie zapewnia transportu drużyn.

8.Kwota wpisowego wynosi 100zł od drużyny i zostanie w całości przeznaczona na opłatę dla sędziego i nagrody rzeczowe.

DRUŻYNY

1.Kategoria wiekowa od 17 roku życia.

2.Zawodnicy poniżej 18 roku życia musza mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w zawodach.

3.Drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodników.

4.Na boisku grają 6 – osobowe drużyny (5 w polu + bramkarz) ilość zmian nieograniczona.

5.Organizator zapewnia kolorowe znaczniki dla jednej z drużyn grających w celu łatwiejszego rozróżnienia zarówno dla kibiców jak i sędziów.

6.Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka organizator.

SYSTEM ROZGRYWEK

1.Drużyny rywalizują systemem grupowym, dwie grupy po 4 zespoły. W każdej grupie z numerem pierwszym rozstawione będą drużyny GLKS Jonkowo i GLKS Jonkowo II.

2.Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.

O kolejności miejsc decyduje:

• Ilość zdobytych punktów,
  • Wynik bezpośredniego spotkania. W przypadku trzech zespołów z taką samą ilością punktów tworzy się dodatkową tabelę z zaliczeniem wyników pomiędzy zainteresowanymi zespołami,
  • Lepsza różnica bramek między zainteresowanymi,
  • Lepsza różnica bramek z całego turnieju,
  • Przy dalszym braku rozstrzygnięcia rzuty karne między zainteresowanymi drużynami.

3.Półfinały rozgrywają zwycięzcy grup aż do rozstrzygnięcia (dogrywka, rzuty karne). Wygrane drużyny z tych meczy grają o 1 miejsce, przegrane o 3.

4.Mecz o 3 miejsce oraz o 1 również gra się aż do rozstrzygnięcia.

PRZEPISY GRY

• czas gry : 2 x 8 minut, 3 minut przerwy. Dopuszcza się możliwość zmiany po ustaleniu z kapitanami drużyn przed rozpoczęciem zawodów
  • w fazie pucharowej w przypadku remisu dogrywka 1x4 minut bez przerwy. Jeśli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy następuje seria rzutów karnych (5 strzałów)
  • bramkarz po aucie bramkowym wybija piłkę ręką.
  • turniej zostanie rozegrany piłką nr 5
  • nie obowiązuje przepis o spalonym
  • rzut z autu wybijany jest nogą zza linii bocznej

Obowiązują aktualne przepisy PZPN z wyjątkami:

• Zawodników nie obowiązuje limit zmian w danym meczu.
  • Po otrzymaniu przez zawodnika drugiej żółtej lub czerwonej kartki, zawodnik zmuszony jest do pauzowania w kolejnym meczu.
  • Zawodnik pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nie będzie dopuszczony do meczu. W takim wypadku drużyna może grać w osłabieniu lub grać z zawodnikiem rezerwowym.
  • Za zachowanie niegodne sportowca (przekleństwa, bójki, aroganckie zachowanie itp… ) sędzia zawodów ma prawo usunąć zawodnika z boiska lub nałożyć karę czasową (opuszczenie boiska przez zawodnika) do 2 minut.

NAGRODY

• Każda drużyna z miejsc 1-3 otrzymuje okolicznościowy puchar
  • Pierwsze 3 drużyny otrzymują nagrody rzeczowe.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi lub walkower lub kara dyskwalifikacji z turnieju. Karę orzeka organizator.

2.Organizator zapewnia pierwszą pomoc przy urazach powstałych w czasie gry. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych
i wynikających z tego powodu wypadków, oraz za skutki wypadków przed, po i w czasie gry.

3.Każda drużyna jest odpowiedzialna za ubezpieczenie swojego zawodnika od następstw NW (nieszczęśliwych wypadków) i OC (odpowiedzialności cywilnej). Każdy zawodnik powinien ubezpieczyć się indywidualnie (jeśli drużynę zgłasza klub to wymagane jest ubezpieczenie grupowe). Zawodnik bez ubezpieczenia zostanie dopuszczony do gry, ale wówczas organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody poniesione lub wyrządzone przez zawodnika.

4.Podczas gry zabrania się noszenia zegarków, łańcuszków
i innych ozdób. Zawodnik uczestniczy w meczach na własną odpowiedzialność. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował utratę zdrowia własnego oraz u osób drugich odpowiedzialność prawna spada na osoby uczestniczące w zdarzeniu.

5.Zawodnicy biorący udział w zawodach muszą posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość.

6.O wszelkich sprawach spornych decyduje sędzia główny zawodów oraz organizator.

7.Regulamin i system rozgrywek rozpisany został dla 8 drużyn.

8.Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany systemu rozgrywek w razie zmiany ilości drużyn. Jeśli z powodu pogorszenia warunków pogodowych rozegranie turnieju nie będzie możliwe – zostanie on odwołany przez organizatora. Jeśli zgłosi się zbyt mało drużyn aby móc rozegrać turniej – zostanie on odwołany przez organizatora.

9.Organizator zastrzega, że w sytuacji ekstremalnej MA PRAWO do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia, włącznie za zmianą regulaminu (za „sytuacje ekstremalną” uważa się sytuację sporną, której regulamin nie uwzględnił).

10.Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator turnieju.

Organizator

(załącznik nr 1 do Regulaminu)

ZGŁOSZENIE

DRUŻYNY DO I MISTRZOSTW GMINY JONKOWO

..................................................................................................................................